UFRAD OCAK AYI YUVARLAK MASA TOPLANTISI

23.01.2013

UFRAD Yuvarlak Masa Toplantısı ve akşam yemeği 16 Ocak 2013 Çarşamba günü Şişli Holiday Inn Otel’de UFRAD destekçi üyesi OMNİ POS Sistemleri ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

UFRAD Yuvarlak Masa Toplantısı ve akşam yemeği 16 Ocak 2013 Çarşamba günü Şişli Holiday Inn Otel’de UFRAD destekçi üyesi OMNİ POS Sistemleri ev sahipliğinde gerçekleştirildi. UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, UFRAD Yönetim Kurulu, üyeleri ve Türkiye’nin önde gelen markalarının katıldığı Markalaşma konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerinden olan Sayın Osman Serim’in, ‘BİR TÜRK MARKASI YARATMAK’ konulu Ocak ayı yuvarlak masa toplantısına katılım ve ilgi yoğundu.

Toplantıda TÜRSAB- MTM İş Ortaklığı Genel Müdürü Sayın Ufuk YILDIRIM, müze kart konusunda kısa bir sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Omni Pos Sistemleri Genel Müdürü Sayın Arif Fırat ERTAN’ın konuşmalarının ardından Sayın Osman Serim “Bir Türk Markası Yaratmak” konusunda katılımcılarla bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaştı. Yiyecek içecek dünyasında bir duayen olan Osman Serim, konuşmasında bir Türk markası yaratmaktan ziyade prestijli bir Türk markası yaratmanın çok daha uzun zaman ve çaba gerektirdiğini ve Türk markalarının dünyada geçmişten günümüze gelen kalıplaşmış kötü bir imajının olduğunu, bu kötü imajı yıkmanın baştan bir imaj yaratmaktan daha zor olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca son zamanlarda Amerika’da oldukça popüler bir konsept olan dondurulmuş yoğurdun, Yunan yoğurdu olarak piyasaya sunulmasının da Türk markaları ve yiyecek dünyası için çok talihsiz olduğunu belirtti. 

Toplantı sonunda UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın franchising sistemi hakkında tecrübelerini konuklara aktardı. Dr. Aydın, “Bu sistemi kullanan markalar standart bir kalitede hizmet sunmayı garanti ediyor. Sistem yatırımcıya marka sahibinin yıllarca kurumsallaşmak için uğraştığı bilgi birikimini altın tepside sunuyor” dedi. Daha fazla girişimcinin sisteme dahil olarak kendi işlerini kurmasını beklediklerini ifade eden Dr. Mustafa Aydın daha sonra konuşmacılara UFRAD plaketleri takdim etti ve katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Toplantı ardından Şişli Holiday Inn Otel’de tüm katılımcılarla birlikte akşam yemeğine geçildi.