UFRAD KASIM AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

10.11.2016

UFRAD KASIM AYI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

UFRAD Kasım ayı Yönetim Kurulu Toplantısı,  UFRAD yönetim kurulu üyesi Gönül Kahvesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Yardımcı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 


 

Toplantıda UFRAD Yönetim Kurulu yoğun gündem maddeleri, 13-16 Ekim 2016 tarihlerinde CNR Expo’da gerçekleşleşen Bayim Olur Musun? Fuarı ve fuarda UFRAD’a üye olmak için başvuru yapan 20 den fazla markanın üyelik başvuruları değerlendirdi.

Toplantı gündeminde; 13 – 16 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleşen Bayim Olur Musun Fuarı yer aldı. Medyafors Genel müdürü Aycan Helvacıoğlu “Yurtdışından yine önemli misafirlerimiz oldu. Katar, Suudi Arabistan ve Tunus’dan gelen heyetler, Türk markalarıyla birebir görüşmeler yapmak adına 4 gün boyunca fuar alanında yer aldılar. Markalarımız artık yurt dışı pazarlara açılmak istiyor. Bu da bizim hedeflerimizi daha da büyütmemizi sağlıyor. Ortadoğu’da 30 Milyar Dolarlık Franchising Pazarına artık Türk Markaları da dahil oluyor. Türkiye yetkili acentesi olarak çalışmalara başladığımız The Global Franchise Market Fuarı’nı Türk Markalarının Ortadoğu’ya açılan kapısı olarak değerlendiriyoruz. Helvacıoğlu şöyle devam etti: “Dubai Franchise fuarını düzenleyen iş ortağımız Index Holding yöneticilerinden Wissam Ezziddine’in de aramızda olmasından mutluluk duyduk. Bu işbirliği ile 14-15 Kasım’da, Türk markalarını, yıllık % 20-27 arasında büyüme potansiyeline sahip Dubai’ye götürüyoruz. Yine devam eden girişimlerimiz ile önümüzde ki aylarda sizlere yeni işbirliklerimizi de müjdeleyeceğiz.” Dedi.

UFRAD Başkanı Doç.Dr. Mustafa Aydın ise konuyla ilgili ‘’Ufrad’ın desteklediği 25. ve Medyafors tarafından düzenlenen 14. Bayim Olur Musun Franchising Fuarı’nda bu yılda yüzlerce katılımcı markanın, on binlerce yatırımcı ile bir araya gelmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. UFRAD olarak uzun yıllardır Medyafors Fuarcılık ile yürüttüğümüz verimli ve başarılı işbirliğimiz sonucunda fuarımız bugün dünyanın en büyük fuarlarından biri. Asla unutmamalıyız; markalaşma bir kültürdür. Marka, sadece bir ürün logosu ya da bir kutunun üzerindeki amblemden ibaret değildir. Markalarımız ekonomimizin öncüleri, dünyaya açılan kapılarımızdır’... dedi.

Genel Başkan Doç.Dr. Aydın toplantının ardından yönetim kurulunun dilek ve temennilerini alıp nazik ev sahipliğinden dolayı Sayın Yaman Yardımcıya UFRAD Franchise Derneği adına şükranlarını sundu.