UFRAD HAZİRAN AYI YUVARLAK MASA TOPLANTISININ KONUSU, MARKA YÖNETİM DANIŞMANLIĞI OLDU

21.08.2013

Sheraton Maslak Hotel sponsorluğunda ve ev sahipliğinde gerçekleştirilen UFRAD Haziran Ayı Yuvarlak Masa Toplantısı, yatırımcı, marka sahibi ve girişimcileri bir araya getirdi. Marka Danışmanı Güven Borça’nın sunumuyla gerçekleşen toplantının ardından akşam yemeğine geçildi.
 
UFRAD Haziran Ayı Yuvarlak Masa Toplantısı, Sheraton Maslak Hotel sponsorluğunda ve ev sahipliğinde gerçekleşti. UFRAD Yuvarlak Masa toplantısının bu ayki konuğu ünlü marka danışmanı Güven Borça’ydı.
 
Birçok yatırımcı, marka sahibi ve girişimcinin katıldığı konferansta açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Dr. Mustafa Aydın ‘Türk girişimcileri artık markalaşmanın öneminin farkında. Sektörümüz her geçen gün güçleniyor ve büyüyor. Ancak önemli olan doğru ve emin adımlarla Franchise sistemimizi kurmaktır. UFRAD olarak Franchise markalarını gerek yurtiçi gerekse yurtdışı faaliyetlerinde her zaman destekliyoruz. Amacımız Türk markalarını dünyanın dört bir yanına taşıyarak hak ettikleri yeri almalarına yardımcı olmak’ dedi.

‘Markalaşma’ konusunda ülke olarakçok yol kat ettiğimizi belirten Güven Borça konuşmasında bundan 20 sene önce yanlış markalaşma teknikleri ile birçok güzel fikrin maalesef hayata geçemediğini ifade etti.  Bugün bilinçlenen yatırımcıların gerekli araştırma, fizibilite ve müşteri memnuniyetine önem vermeleri ile çok başarılı markalarımız olduğunu dile getiren Borça, artık başarı hikâyelerimiz olduğunu, yeterli olmadığını ancak gelecek için umutlu olduğunu söyledi. Bu topraklardan dünya markası çıkartmak için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Borça, “Eğer dünya çapında marka olmak istiyorsak, kendimizi bir ürünle ifade etmektense, bir fikirle ifade etmek önemlidir. Fikrinizi insanlara kabul ettirdikten sonra Dünya çapında marka olmak için emin adımlarla yola devam edersiniz. Büyük markalar inşa etmek için vizyon, güç, uygun ortam ve bilgi birikimi gerekir. Türkiye’de bu birikimler yeni yeni oluşmakta, boşluğu dolduran kurumlar giderek yetkinliğini artırmaktadır” dedi.

Toplantıdan sonra Dr. Aydın’ın teşekkür ettiği Güven Borça, Franchise markaları ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ve yarattıkları başarılı zincirler için kendilerine teşekkür ettiğini söyledi. Konferanstan sonra tüm katılımcılar akşam yemeği ile geceye devam etti.