UFRAD, EFF YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI

21.08.2013

UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve UFRAD Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Donat Avrupa Franchise Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı. Toplantıda 2014 EFF Konferansının İstanbul’da yapılması teklif edildi.

Avrupa Franchise Derneği (EFF)’nin, Türkiye, Almanya, Belçika, Hollanda ve İngiltere’nin katılımı ile Brüksel Merkez Ofisi’nde gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısı’na Türkiye ve UFRAD adına UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Donat katıldı.

EFF Yönetim Kurulu Toplantısı’nın önemli gündem maddeleri arasında EFF Franchise Konferansı, EFF hesap incelemesi ve 2013 bütçesinin yakalanması, EFF yayınları olan Code ve Franchise Report’un satış fiyatları, Avrupa Ticaret Grubu’yla ilişkiler, Fransa ve İngiltere’de uygulanan Franchise Haftası faaliyetleri, Ekim 2013’te Roma’da planlanan EED konuları, franchiseelerin yönetimde temsili ile ilgili mevcut çalışma ve model örneklemeleri oldu.
 
Toplantıda, 2014 EFF Konferansı’nın, İstanbul’da Eylül ayında düzenlenecek UFRAD Franchise Fuarı kapsamında düzenlenmesini Yönetim Kuruluna teklif eden Dr. Aydın ve Gürkan Donat, Konferansın Türkiye’de düzenlenmesi halinde UFRAD’ın Türkiye adına otel ve konferans salonu, konuşmacıların konaklamaları, bazı ücretsiz aktivitelerin sponsorluklarını üstlenebileceğini ifade etti. Yönetim Kurulu’na sunulan görüşün delegeler tarafından dikkate alınarak tekrar detaylı olarak görüşüleceğini vurgulandı.

UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Yönetim Kurulu toplantısında UFRAD için oldukça önemli ve aynı zamanda ilham verici konuların ele alındığını, 2014 EFF Konferansı’na ev sahipliği teklifinin yanı sıra halihazırda Fransa ve İngiltere’de uygulanan Franchise Haftası etkinliklerine benzer etkinliklerin Türkiye’de de yapılması konusunu titizlikle değerlendireceklerini belirtti.