UFRAD DESTEKLİ 17. FRANCHISING VE MARKALI BAYİLİK FUARI ZİYARETÇİLERİNE KAPILARINI AÇTI

17.10.2019

UFRAD’ın desteklediği 17. Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı 10-13 Ekim 2019 tarihlerinde CNR Expo Fuar Merkezinde gerçekleşti.

UFRAD Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, “Marka değilseniz yoksunuz ve yarından sonra var olmanız mümkün değil.  Burası ekonominin tam ortasında olan ve marka olmayan ürünlerin marka olmasına yol açan, onlara öneri getiren bir platform” dedi.

Bu sene 17.si düzenlenen CNR Expo’da başlayan ve 13 Ekim’e kadar süren ‘Bayim Olur musun Franchising Fuarı’nda 200’den fazla marka girişimcilerle bir araya geldi. Fuarda, girişimciler; yeni anlaşmalara, işbirliklerine, franchising ve bayilik sözleşmelerine imza attılar.

Güncel Türkiye’deki zincir işletmelerin sayısının 3 bin, bu işletmelere bağlı şube sayısının ise 60 bin olduğuna dikkat çeken UFRAD Franchising Derneği Başkanı ve Dünya Franchise Konseyi Dönem Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, 350 bin kişinin istihdam edildiğini söyledi. Aydın, 2019 yılı sonunda franchising sektörünün büyüklüğünün 50 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini ve bu rakamın 2023 yılında iki katına ulaşacağı tahmin ettiklerini sözlerine ekledi. Fuarın 3. Günün de UFRAD ile İran Franchise Derneği arasında bir iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşma ile iki ülkenin franchise sektör temsilcileri ortak projeler geliştirerek bölge ekonomisine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

“MARKALAŞMAZSANIZ VAR OLMAZSINIZ”

           Markalaşmanın önemine de her zaman değinen Uluslararası Franchising Derneği (UFRAD) Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, “Markalarımız artık sadece hizmet ihracatında önemli bir oyuncu değil, Türk ekonomisinin kalkınması ve ülkemizin yurt dışında tanınması içinde önemli bir araç. O yüzden burası ekonominin tam ortasında olan ve marka olmayan ürünlerin marka olmasına yol açan, onlara öneri getiren bir platform” dedi.

1 MİLYAR DOLARLIK İŞ HACMİ

          Yatırımcılar için 15 bin liradan, 1.5 milyon liraya kadar her bütçeye hitap eden franchise yatırımının bulunduğu fuar 4 gün boyunca verimli iş anlaşmalarıyla sonlandı.