UFRAD AVRUPA FRANCHISE FEDERASYONU YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA

01.04.2013

UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, UFRAD Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Donat ile birlikte Avrupa Franchise Derneği (EFF) Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

 

Avrupa Franchise Derneği (EFF)’nin, Türkiye, Almanya, Belçika, Hollanda ve İngiltere’nin katılımı ile Brüksel Merkez Ofisi’nde gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısı’na  Türkiye ve UFRAD adına UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve Başkan Yardımcısı Gürkan Donat katıldı.

Yönetim Kurulu toplantısı’nın önemli gündem maddeleri,  EFF Franchise Konferansı, EFF hesap incelemesi ve 2013 bütçesinin yakalanması, EFF yayınları olan Code ve Franchise Report’un satış fiyatları, Avrupa Ticaret Grubu’yla ilişkiler, Fransa ve İngiltere’de uygulanan Franchise Haftası faaliyetleri, Ekim 2013’te Roma’da planlanan EED konuları, franchisee’lerin yönetimde temsili ile ilgili mevcut çalışma ve model örneklemeleri oldu.

UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve Başkan Yardımcısı Gürkan Donat, toplantıda 2014 EFF konferansı’nın, İstanbul’da 2014 Eylül ayında düzenlenecek UFRAD Franchise Fuarı’na denk gelmesi ve Türkiye’de düzenlenmesi halinde, UFRAD’ın Türkiye adına otel ve konferans salonu, konuşmacıların konaklamaları, bazı ücretsiz aktivitelerin sponsorluklarını üstlenmesine ilişkin bir teklifi Yönetim Kurulu’na sunduklarını, konunun delegeler tarafından dikkate alındığını ve tekrar detaylı olarak görüşüleceğini ifade ettiler. 

 

 

UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, Yönetim Kurulu toplantısında UFRAD için oldukça önemli ve aynı zamanda ilham verici konuların ele alındığını, 2014 EFF Konferansı’na ev sahipliği teklifinin yanı sıra hâlihazırda Fransa ve İngiltere’de uygulanan Franchise Haftası etkinliklerine benzer etkinliklerin Türkiye’de de uygulanması konusunu titizlikle değerlendireceklerini belirtti.