EFF FRANCHISE TOPLANTISI UFRAD’ın EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ

02.11.2015

UFRAD tarafından desteklenen ülkemizde düzenlenen 24. Uluslararası Markalı Bayilik ve Franchising Fuarının kapsamı içinde bu yıl Avrupa Franchise Federasyonu yönetim kurulu olağan tolantısının düzenlenmesi, Avrupa Franchise Federasyonu Yönetim Kurulunun katılımı ile yine Uluslararası Franchisorların yuvarlak masa toplantıları yer almaktaydı.

15 Ekim tarihinde Istanbul’da UFRAD ev sahipliğinde gerçekleştirilen EFF Policy Board ( Avrupa Franchise Federasyonu Yönetim Kurulu) Fransa, Belçika, Hollanda, İngiltere, Italya ve Türkiye nin katılımı ile toplandı.

Daha önceki toplantı kararlarının üzerinden geçilerek onaylandığı, Avrupa Franchise Federasyonu Belçika daki yapılanmasının tekrardan düzenlenme konusun masaya yatılarak bir yol haritasının oluşturulması ile toplantı start aldı.

Önümüzdeki dönemde özellikle üyelerin birlikte yer alacağı faaliyetlerin daha etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi ve EFF in üyeleri üzerindeki destek ve etkisinin artırılmasına yönelik fikir ve öneriler konuşuldu. 2015 öngörülen ve gerçekleşen bütçesi üzerinde görüşmeler yapıldı.

Hollanda hükümetinin yeni çıkarmak istediği Franchise Etik ve Kuralları bildirisi üzerinda Hollanda delegeleri EFF’I bilgilendirdi ve süreç hakkında gelişmeleri aktardı.

UFRAD Genel Başkanı ve EFF Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Mustafa Aydin EFF üyelerinin gerek franchisorlar yuvarlak masa toplantıları gerekse de farklı üye ülke etkinlikleri içinde yer alarak İstanbul’da başlatılan bu geleneğin sürdürülmesinin EFF için çok olumlu olacağını vurgulayarak, diğer üye ülkelerin benzer aktiviteleri düzenlemelerini ve bu başlangıçın sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

EFF Başkanı Mr. Guy Gras önümüzdeki günlerde Alman Franchise Derneğine bir komisyonun gönderilerek EFF olarak kendilerine nasıl  destek olabilirz ve katılımlarını aktif hala getirebiliriz konulu bir ziyaretin gerçekleştirebileceğini belirtti.