DÜNYA FRANCHİSE KONSEYİ BAŞKANLIĞI UFRAD’IN

01.12.2012

Dünya Franchise Konseyi Başkanlığını UFRAD Franchise Derneği yürütecek. 36. Dünya Franchise Konseyi Toplantısı, 12-15 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da, UFRAD’ın ev sahipliğinde düzenlenen 21. Uluslararası Franchising Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirecek.

Dünya Franchise Konseyi (World Franchise Council),  dünyadaki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşmak ve deneyim alışverişi sağlamak amacıyla kurulmuş, franchising sektörünü temsil eden bir uluslararası kuruluş olarak faaliyetlerine devam etmektedir. UFRAD Franchising Derneği iki yıldır süren yoğun çalışmaları sonucunda WFC Başkanlığını İstanbul’a taşımıştır. 

Geçtiğimiz ay Mexico City’de yapılan Dünya Franchise Konseyi Toplantısında UFRAD Genel Başkanı Dr. Mustafa AYDIN dünyadaki Ulusal Franchise Derneklerini bir çatı altında toplayan en kapsamlı ve büyük ekonomi alanında faaliyet gösteren uluslararası sivil toplum örgütlerinden olan World Franchise Council WFC Başkanlığını devraldı. 

Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Hong Kong, Macaristan, İtalya, Japonya, Malezya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Portekiz, Singapur, Güney Afrika, İspanya, Hong Brezilya, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, İngiltere, ,İsveç, ABD ve Avrupa Franchise Federasyonu kurucu üyeleri tarafından 1994’te kurulan konseyde Türkiye 2002 yılından beri aktif olarak faaliyetlerini yürütmektedir. 

36. Dünya Franchise Konseyi Toplantısı 12-15 Eylül 2012 tarihlerinde İstanbul’da, UFRAD Franchise Derneği’nin misafirperverliğinde, 21. UFRAD Uluslar arası Franchising Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirecektir.