DÜNYA EKONOMİSİNİN KALBİ EKİM’DE İSTANBUL’DA ATTI!

31.08.2018

İstanbul, dünyanın en büyük ekonomik organizasyonlarından birisine ev sahipliği yaptı. Dünya Franchise Konseyi ve Asya Pasifik Franchise Konfederasyonu’nun yıllık toplantıları, UFRAD Franchise Derneği’nin ev sahipliğinde, 9 – 13 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti.

Dünya ekonomisi ve ticaretinin son yıllarda en etkin iş yapma biçimlerinden biri olan Franchising sisteminin en önemli toplantıları, Ekim ayında İstanbul’da gerçekleşti.

62 ülkenin üyesi olduğu Dünya Franchise Konseyi (World Franchise Council – WFC ) ve 15 ülkenin üyesi olduğu Asya Pasifik Franchise Konfederasyonu (Asia – Pacific Franchise Confederation – APFC) üye ülke derneklerini ve üye Franchise markalarını bir araya getiren yıllık toplantıları, UFRAD Franchising Derneği ev sahipliğinde 9 – 13 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti.

Eş zamanlı gerçekleşecek, katlımcı marka, m2 ve ziyaretçi sayısı bazında Avrupa ve Ortadoğu’nın birincisi olma özelliğini taşıyan, Franchising alanındaki ilk ve tek fuar olan, UFRAD’ın desteklediği ve Medyafors Fuarcılık Organizasyonu ile gerçekleştirilmiş olan Bayim Olur Musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’nda Türk markaları, dünya markaları ve dünyanın önde gelen yatırımcıları ile bir araya gelerek Türkiye pazarını ve markalarını etkin bir şekilde tüm dünyaya tanıtma fırsatına sahip oldular.

Franchising Sisteminin Yol Haritası Belirlendi

UFRAD Genel Başkanı Doç.Dr. Mustafa Aydın, ‘’2017 Dünya Ekonomi Zirvesi’’ olarak adlandırılan etkinlikler dizisi sonunda Türkiye Franchise sisteminin, 60’dan fazla ülkenin temsilcileriyle ikili görüşmeler yapmak suretiyle yeni iş ortaklıklarının temellerini atma ve Türkiye ekonomisine yeni yatırımlar kazandırma olanaklarını elde ettiğini söyledi. Bunun yanında dünyanın önde gelen markalarının da Türkiye pazarı hakkında detaylı bilgiye sahip olma ve Türk yatırımcıları ile iş birlikleri yapma fırsatları bulduklarını belirten Dr. Aydın, Zirveye ev sahipliği yapan UFRAD Franchising Derneği’nin, Türkiye’nin ekonomik gücünü, Pazar genişliğini ve derinliğini tüm dünyaya tanıtarak, çok kapsamlı ve etkin bir ekonomik hareketlilik oluşturma amacıyla bu çalışmalara her yıl devam edeceğini dile getirdi. En son Londra’da gerçekleşen 2016 Dünya Franchise Konseyi (WFC) Toplantısında Türkiye’nin WFC Dönem Başkanı olduğunu belirten Franchising Derneği (UFRAD) Başkanı Dr. Mustafa Aydın, ‘’Bütün çabalara rağmen Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olduğu gerçeğini değiştiremiyorlar. Bu sebeple de Dünya markaları UFRAD ev sahipliğinde Ekim’de İstanbul’da buluştuk’’ dedi.