Brezilya Dünya Franchise Konsey Toplantısı

05.08.2012

Dünya Franchise Konseyi Toplantısı, geçmiş dönem Başkanı Doç.Dr. Mustafa Aydın’ın katılımlarıyla Brezilya Franchise Derneği ev sahipliğinde 22-23 Nisan 2014 tarihleri arasında Sao Paulo Brezilya’da gerçekleşti.

Toplantıda Stratejik Planlama Grubu toplantısında önümüzdeki WFC tarafından 5 yıl içerisinde gerçekleştirilecek faaliyetler görüşüldü. Franchise bilgileri, mali işler, hukuk işleri gibi konular gündeme alındı.

Dünya Franchise Derneği üyelerinin anket araştırması ilk maddeyi oluşturdu. Ardından, Peru Franchise Derneği’nin üyelik başvurusu değerlendirildi. 
Ukrayna’da Franchising Kalkınma Federasyonu için olası bir uygulamadan bahsedildi. 

2015-2016 yılı toplantılar için teklif sunuldu, 2014 yılı içerisinde yapılacak olan 2. toplantının ACFPT tarafından düzenlenmesi kararlaştırıldı.
WFC toplantısı sonrası gerçekleştirilen Uluslararası Franchise Konferasına katılan Doç.Dr. Mustafa Aydın ve UFRAD Yönetim kurulu üyesi Gürkan Donat, konferans kapsamında UFRAD üyesi markaları tanıttılar ve Türk markalarının yurtdışı pazarlarında büyük bir başarıya imza attığını dile getirdiler.