Bayim Olur Musun? 12. Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı

29.09.2014

UFRAD'ın Desteklediği 23. Franchise Fuarı 18-21 Eylül 2014 tarihinde CNR EXPO'da gerçekleştirildi.Bayim Olur musun? 12. Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı Yeşilköy CNR Expo'da gerçekleştirildi. 
 
UFRAD Franchise Derneği Genel Başkanı Doç.Dr. Mustafa Aydın, farklı sektörlerden birçok markaya ev sahipliği yapan fuarın açılışına katıldı. Markanı Seç, İşini Kur" sloganıyla 18-21 Eylül tarihleri arasında ziyarete açık olan fuara 300'ü yerli, 50'si yabancı olmak üzere 350 marka katıldı. 

Her yıl giderek artan bir ilgiyle karşılanan uluslararası düzeydeki fuar, bu sene de başta Türkiye olmak üzere birçok ülkeden katılımcı ağırladı.

UFRAD Franchising Derneği üyelerinin de yer aldığı fuarda Doç.Dr. Mustafa Aydın yaptığı açılış konuşmasında, tam bağımsız ekonomi için bağımsız markalara ihtiyaç olduğunun altını çizdi."Eğer marka değilseniz, markanız yoksa; yarından  sonra da yoksunuz demektir. 21. yüzyılda bir ülkeyi istila etmek için ille de tanklarınızı ve toplarınızı o ülkeye göndermeniz gerekmiyor. Markalarınızı o ülkeye gönderdiğiniz zaman, o ülkeyi hem ekonomik olarak, hem siyasi olarak, hem de askeri olarak egemenliğinizin altına almış oluyorsunuz. Tam bağımsız bir Türkiye, tam bağımsız bir ekonomi için tam bağımsız markalara ihtiyaç vardır. Hangi alanda, hangi sektörde olursanız olun marka olma  zorunluluğunuz vardır,” dedi. 
 
UFRAD Seminer Programı, 4 gün boyunca yerli ve yabancı konuşmacılar ile birlikte faaliyetini sürdürdü. Fuarın ilk günü " Kendi İşinizi Kurun " konusu ile Francorp - Imad Charafeddine başarılı bir sunum gerçekleştirdi. Imad Charafeddine'nin ardından, İşkur firmasından Vahap Fırat ise, " Girişimcilik ve İş Gücü Eğitimleri " konusunda gelen katılımcıları bilgilendirerek fuarın ilk günü tüm sunumlar yoğun bir ilgi ile gerçekleştirildi.

Fuarın ikinci günü, Tatlıses Gıda - Elif Attepe Franchise sistemlerinde gıda güvenliğinin önemi ve denetiminden bahsetti. Attepe'nin ardından Tab Gıda - Özgür Çetinkaya " Franchising Sisteminde Mali Denetim " konulu sunumunu gerçekleştirdi. Özgür Çetinkaya'nın sunumunun bitmesi ile birlikte yoğun bir ilgi ile sunumu beklenen Deulcom -  Baybars Altuntaş " İşinizi Büyütmek İçin Melek Yatırımcıyı Nasıl Bulursunuz ? " konulu sunumunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Baybars Altuntaş'ın gerçekleştirdiği sunumun ardından, Fuarın 2. günü sunum yapan tüm konuşmacılara plaket takdim edildi.
UFRAD Seminer Programı 3. Gün de başarılı bir şekilde devam etti.

20 Eylül 2014 Cumartesi günü seminerin 3. gününde How2franchise UK - Rod Hindmarsh " Uluslararası franchising"  hakkında katılımcılar ile bilgi ve deneyimlerini tüm katılımcılar ile paylaştı. Little Caesars - Banu Arıduru ise, Franchising sisteminde standartların öneminin üstünde durdu. UFRAD Franchising Derneği Yönetim Kurulu Üyelerimizden  Faruk Güllü, " Yerel Tatlar ile Büyümek" konulu sunumunu gerçekleştirdi.

12. Franchising ve Markalı Bayilik Fuarının bu seneki Ana Sponsoru olan Coldwell Banker Türkiye - Dr. Gökhan Taş, gayrimenkul sektöründe girişimciliği ele alarak bir sunum gerçekleştirdi.3. Günün son semineri JCI - Bora Ersezen tarafından yapıldı. Bora Ersezen; "Sivil Toplum Kuruluşları ve Genç Girişimcileri Destekleme" konusunda hem genç girişimcilere faydalı olabilecek bilgileri paylaştı hem de doğabilecek tüm sorunların bilgilendirmesini yaptı.
21 Eylül 2014 Pazar ise Fuarın son seminer programında, F&M Danışmanlık - Osman Bilge, İstanbul Aydın Üniversitesinden Nuri Erdem ve son olarak Remax - Gökhan Karahan sunumlarını gerçekleştirdi.Tüm konuşmacılara göstermiş oldukları özveri sebebi ile UFRAD Franchising Derneği plaketi taktim edildi.
Gelecek yıl, 15-18 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan 24. Bayim Olur Musun? Fuarı için hazırlıklara hiç ara vermeden başlandı. 

Bayim Olur musun Franchising Fuarını düzenleyen Medyafors Fuarcılık’ın Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu, tüm katılımcılara teşekkür ederek, tüm markaları fuar boyunca ziyaret etti.