BALKAN İŞ ADAMLARI HEYETİ 11. BAYİM OLUR MUSUN FRANCHISING VE MARKALI BAYİLİK FUARI’NDA

01.04.2013

Medya fors Fuarcılık organizasyonu ve UFRAD işbirliği ile gerçekleştirilen Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı bu yıl 12–15 Eylül 2013 tarihleri arasında 11. kez düzenlenecek.  CNR Fuar Merkezi 5-6 ve 7. Hall’lerde gerçekleştirilecek fuar, franchise ve markalı bayilik veren firmaları, girişimci ve yatırımcılarla  İstanbul’da buluşturacak.

2012 yılında gerçekleştirilen 10. Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı, 12.000m2 alanda 21.200 girişimci adayıyla 300’e yakın markayı buluşturdu. Fuarda 4 gün boyunca, Türkiye genelinde ve yurtdışında franchise vermeyi hedefleyen yüzlerce marka pek çok satış noktasına ulaştı. Fuar ile eş zamanlı olarak UFRAD ev sahipliğinde düzenlenen 36. Dünya Franchise Konseyi Toplantısı’nın İstanbul’da buluşturduğu 50 ülkenin Franchise Derneği Başkanları ve üyeleri de fuarı ziyaret ederek Türkiye pazarını incelediler. 

Geçen yıl “Yurtdışında Yerleşik Türk İşadamlarının fuarı ziyaretine vesile olan DEİK, kurucu kuruluşu olan UFRAD işbirliği ile bu yıl, Haziran ayında Balkan Ülkelerine yapılacak olan heyet gezilerinde 11. Bayim Olur musun? Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’nın tanıtımına yer verecektir. Bu çalışmalar doğrultusunda Balkan İşadamlarından oluşan geniş bir heyet fuarı ziyaret edecek ve fuar alanında ikili görüşmeler yapacaktır.

Tüm sektörleri franchise sistemi çatısı altında toplayan ve yeni buluşma tarihini 12–15 Eylül 2013 olarak belirleyen fuar, bu yıl ayrıca Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler üzerinde yürüteceği çalışmalarla yabancı ziyaretçi sayısını katlamayı hedeflemektedir. Fuar, bir yandan uluslararası markalara ev sahipliği yaparken öte yandan ticaret odaları ile yapılan işbirlikleri sayesinde yerel markaların güçlenmesine ve onların yurtdışına açılarak birer uluslararası markaya dönüşmelerine ön ayak olacak.