29.04.2014 UFRAD Yönetim Kurulu ve Yuvarlak Masa Toplantısı

05.08.2012

UFRAD Franchising Derneği Yönetim Kurulu ve Yuvarlak Masa Toplantısı Faruk Güllü’ nün ev sahipliğinde 29 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşti.

Yurtdışı yatırımlarda fırsatlar ve sorunlar yuvarlak masa toplantısının gündemini oluşturdu.

İlk olarak, UFRAD Franchising Derneği Genel Başkanı Doç.Dr. Mustafa Aydın güncel konuların üstünde durdu.Brezilya’da gerçekleşen Dünya Franchise Derneği toplantısında görüşülen konuları, UFRAD Yönetim Kurulu ve Yuvarlak Masa katılımcıları ile paylaştı.Konuşmasında, “Türkiye yurtdışı yatırımlarında dikkatli olmalı ve markalaşma öneminin farkına varmalıdır. Bizi ileriye sadece yatırımlarımız götürecektir” demiştir.

Ayrıca, Doç.Dr. Mustafa Aydın Türkiye'nin AR-GE çalışmalarına daha fazla ağırlık vermesi gerektiğini söyledi ve patent sahibi bir ülke olmanın getirilerinin çok önemli olduğunu vurguladı. Dr. Mustafa Aydın’ın ardından, konuşmacı Tolga Acarlı, TURQUALITY® Desteği ile ilgili çok kapsamlı bir sunum yaptı.
Tolga Acarlı, TURQUALITY Desteğinin vizyon ve misyonunu açıklayarak konuşmasına başladı.

Turquality & Marka desteğinin arasındaki farklardan bahsetti. 

Buna ek olarak, UFRAD Derneği üyesi firmaların Marka desteği aldıktan sonraki konumları hakkında çok geniş bir sunumla üyeleri bilgilendirdi.

Sunum, üyelerden gelen soru-cevap eşliğinde sona erdi.Toplantı sonunda, UFRAD Genel Başkanı Doç.Dr. Mustafa Aydın, nazik katılımlarından ötürü Tolga Acarlı’ ya teşekkür ederek plaketini taktim etti.