16. FRANCHISING FUARINDA UFRAD EĞİTİM SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ / 11-14 Ekim 2018

19.10.2018

CNR Fuar merkezinde Ekim ayında gerçekleştirilen 16. Bayim Olur Musun? Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı kapsamında, UFRAD Yönetim Kurulu üyesi Alpay ERÜS yönetiminde seminer programı düzenlendi.

Fuar alanı içerisinde oluşturulan seminer alanında 4 gün boyunca sunumların gerçekleştirildiği etkinlik kapsamında UFRADYönetim Kurulu Üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda uzman konuşma yaptı.

Fuarın ilk gününde, Digital Partners Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı Sait Tunç Günbey “Geleceğin Ajansı: Data, Tasarım ve Otomasyon Bir arada” konulu sunumunu yaparak seminerin açılışını yaptı. Ardından GTI Franchise Uzmanı Adly Gamgoum “Neden Franchise Almalısın, Neden Kadınlar Franchise Sektörü için En Uygun Yatırımcılardır?” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Ekonomi Gazeteciler Derneği Başkanı Celal Toprak “Zor Zamanları Fırsata Çevirmek” başlığı ile programa katkı sağlarken, Coldwell Banker Türkiye Genel Koordinatörü Ufuk Şevki  ve Pizza Lazza İş Geliştirme Müdürü Ercan Değirmenci bu söyleşiye eşlik etti.

Fuarın 2’nci gününde ilk olarak Avukat Süleyman Soysal ‘’Franchise Sözleşmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler’’, Bursa Kebap Evi Genel Müdürü Cem Ulubay “Franchise Markaların Yurtdışına Açılımı”  konularına değinirken, E-Ofis Proje Md. Ufuk Sayılır- Satış Md.  Somi Aghazadeh ise “Sanal Ofis Sektörünün Yatırımcılara Sunduğu Avantajlar” konusunda dinleyenlere deneyimlerini aktardı.

Franchise & More Danışmanlıktan Osman Bilge ‘Yatırım Kaç Yılda Çıkmalı?” başlığı altında sunum yaparken,  Mahallem markasının Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Balcı ”Dijital Dünyada Yeni Franchise Modeli” konusu ile bilgilerini paylaştı.

Fuarın 3. Gününün ilk semineri Parekende Doktoru Selim Taşkın “Olağanüstü Dönemlerde Verimlilik için İpuçları” başlıklı semineri ile tavsiyelerde bulundu. Ardından Coldwell Banker Türkiye Franchise Satış Koordinatörü Ayhan Kaya “Girişimcinin Yol Haritası” konuyu aktarırken, Kurumsal Radyo Kurucu Ortağı Taha Utku Korkmaz tarafından “Markalar için Telif Hakları Kanunu, Duyusal Pazarlama ve Kurumsal Radyo” konusunun önemi anlatıldı.

Fuarın son günü ise ” Stratejik İşler Danışmanlıktan İsmail Haznedar ‘’ Global Trendler ve Büyüme Stratejisi’’ hakkında Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı ise‘’Gayrimenkul Sektöründe Grişimcilik’’ konularında marka yetkilileri ve girişimcilere bilgi verdiler. Mapaktif Genel Md. Yrd. Hakan Bağcı “Hedef Kitlenin Haritası” ile yeni girişimcilere bir yol haritası gösterdi. Daha sonra F&M, Mesut Süren Moderatörlüğünde İsos Döner Genel Müdürü Murat Kaytancı, HD Döner Franchise Müdürü Erol Işık, Tavuk Dünyası Bayi Genel Müdürü Ömer Albayrak, Bursa Kebap Evi İşletmecisi Erdal İpekçi ‘’Enine Boyuna Franchising, Doğru Seçim Kazandırır’’ konulu söyleşi verdiler.

Fuar Kapsamında düzenlenen seminerler sayesinde marka yetkilileri ve girişimciler franchising sistemi hakkında kaliteli, özgün ve detaylı bilgiler edinme fırsatı buldular.