“UFRAD, COVID-19 İLE MÜCADELEDE MARKALARININ SESİ OLDU”

08.05.2020

UFRAD, Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgının pandemi ilan edilmesinden bu yana çalışmalarına ivme kazandırdı ve Türkiye ekonomosinin süreci en az hazarla atlatabilmesi için yoğun bir çalışma programı başlattı. 

Genel Başkan Doç. Dr. Mustafa Aydın, gerek Instagram, Twitter söyleşileriyle gerek röportajlarıyla sektör ilgililerine önemli bilgiler verdi. Tüm sektör temsilcilerinin sorun ve çözüm önerilerini bir araya getiren UFRAD, Bakanlıklara ve yetkili organlara üye markalarının sorunlarını ve çözüm önerilerini rapor halinde iletti, üyesi olduğu Dünya Franchise Konseyi-WFC- ve Avrupa Franchise Federasyonu-EFF- online toplantılarına katılarak hem kendi ülkemiz sektörü hakkında hem de diğer üye ülkelerin pandemi ile ilgili gelişmelerini yakından takip etti.

Ayrıca, Covid-19 salgını sebebiyle içinde bulunduğumuz bu olağandışı dönemde firmalarımıza sağlanan tüm destek paketlerinin bir arada olduğu ‘Tüm Ekonomik Destek Paketleri”, “Avrupa Ülkelerinde Alınan Ekonomik Önlemler”, UFRAD Denetleme Kurulu Üyesi Av. Sn. Süleyman Soysal’ın katkılarıyla hazırlanan “Koronavı̇rüs (Covıd-19) Kapsamında Hukuk Alanında Yapılan Düzenlemeler ve Üyelerı̇mı̇z Tarafından Alınabı̇lecek Tedbı̇rler” raporları tüm üyelerle paylaşıldı ve paylaşılmaya da devam ediyor.