“Güçlü Türkiye gerçeğini değiştiremezler!”

15.03.2017

Londra’da yapılan Dünya Franchise Konseyi (WFC) toplantısında Türkiye’nin WFC Dönem Başkanı olduğunu belirten Franchising Derneği (UFRAD) Başkanı Doç.Dr. Mustafa Aydın, “Bütün çabalara rağmen Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olduğu gerçeğini değiştiremiyorlar” dedi.

İngiltere’nin başkenti Londra’da 14 Mart 2017 tarihinde başlayan Dünya Franchise Konseyi (WFC) toplantısında Türkiye’yi temsilen katılan Franchising Derneği (UFRAD) Başkanı Doç.Dr Mustafa Aydın, Türkiye adına WFC Dönem Başkanlığını resmen devraldı.

“Her türlü olumsuz kampanyaya rağmen…”

Dünya Franchise Konseyi (WFC) Dönem Başkanlığı’nın yanı sıra 2016 Kasım ayında Endonezya’nın başkenti Cakarta’da gerçekleştirilen Asya Pasifik Franchise Konfederasyonu (APFC) toplantısında da Türkiye’nin Dönem Başkanlığını aldığını hatırlatan Dr. Mustafa Aydın, “Önümüzdeki Ekim ayında İstanbul’da, UFRAD ev sahipliğinde Dünya Franchise Konseyi, Avrupa Franchise Federasyonu ve Asya Pasifik Franchise Konseyinin toplantıları olacak. Bu, toplam 60 kadar ülkenin katılımıyla gerçekleşecek dev bir küresel ekonomi zirvesi demek. Bu gelişmeler Türkiye’nin ekonomik gücünü göstermesi açısından son derece önemli. Yakın ve uzak bölgesinde merkezi bir güç olan Türkiye’nin, dünyanın büyük markaları tarafından, dünyanın en güçlü pazarlarından biri olarak görülmesi, her türlü olumsuz kampanyaya rağmen engellenemiyor” diye konuştu.

“Avrupa’ya en iyi cevap!”

Türkiye’nin WFC Dönem Başkanlığını resmen devralmasının son zamanlarda Avrupa’da Türkiye’ye karşı estirilmek istenen olumsuz havaya karşı da en büyük cevap olduğunu söyleyen Dr. Mustafa Aydın, “Avrupa Birliği ülkelerinde son dönemlerde Türkiye karşıtı bir hava var. Bu çevreler, Türkiye’nin gelişmesini, en büyük ekonomik hedefi olan ‘dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alma’ amacını gerçekleştirmesini istemiyorlar. Bu derece büyük bir zirve, bu niyete sahip olanlara en büyük cevap oldu. Ayrıca zirve boyunca yaptığımız temaslarda, ekonomi çevrelerinin estirilmek istenen bu havayı hiçbir şekilde umursamadığını, Türkiye’ye gelmek ve Türkiye ile olan iş ilişkilerini geliştirmek için adeta can attıklarını gördük. Görülüyor ki, Türkiye hakkında planlanan negatif algı operasyonları hiçbir zaman başarıya ulaşamayacak. Türkiye, dünyanın en önemli ekonomik merkezlerinde güçlü ekonomisiyle her zaman yükselen bir değer olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.
Ekonominin kalbi İstanbul’da atacak!

UFRAD heyeti, 22-24 Kasım 2016 tarihleri arasında Endonezya’nın başkenti Cakarta’da düzenlenen ve açılışını Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo’nun yaptığı Asya Pasifik Franchise Konfederasyonu toplantısında Türkiye’yi başarıyla temsil etmişti. Daha önce Avrupa Franchise Federasyonu’nun 2017 yılı toplantısını İstanbul’a taşıyan UFRAD, bu zirvede de Dünya Franchise Konseyi (WFC) ve Asya Pasifik Franchise Konfederasyonu (APFC) Dönem Başkanlıklarını oy birliği ile almış, bu iki organizasyonun 2017’deki zirvelerinin de Ekim ayında İstanbul’da yapılmasını karara bağlatmıştı. Dolayısıyla franchise sektörü ve küresel ekonominin kalbi, Ekim 2017’de franchising fuarı ile eşzamanlı olarak İstanbul’da yapılacak olan üçlü franchise zirvesinde atacak.