“10.BAYİM OLUR MUSUN?” FUARI CNR EXPO’da DÜZENLENDİ

01.12.2012

UFRAD Franchising Derneği tarafından ve Medya Fors Fuarcılığın katkılarıyla düzenlenen “10. Bayim Olur musun?” Fuarı 13.09.2012-16.09.2012 tarihlerinde CNR Expo’da düzenlendi. Fuara katılım yoğundu. Açılışa AB Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış, Malezya Ekonomi Bakanı Dato Srı İsmail Sabri Bin Yaakob, Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, İstanbul Valisi H. Avni Mutlu, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, UFRAD Genel Başkanı Doç.Dr. Mustafa Aydın, 50’yi aşkın ülkenin Dernek Başkanları, dünyanın ve ülkemizin önde gelen yatırımcıları ve Franchise markaları katıldı. 

 

 

Girişimciler, yeni iş kurmak isteyenler ve yarattıkları markaların bayi ağlarını geliştirmek isteyenlerin katıldığı fuarın açılışında AB Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin en değerli markasının İstanbul olduğunu söyledi. 

Ülke olarak 35 milyar dolarlık bir sektörü temsil ediyoruz.2023 hedefleri doğrultusunda bu rakamı 50 milyar dolara çıkarmayı ümit ediyoruz. İyi bir marka olmadan bu rakamlara ulaşamayız. İnsanlar artık tasarladıkları konseptleri ihraç ederek marka oluyor, katıldığım müzakerelerde İstanbul markası koz olarak en büyük silahımızdır” dedi. UFRAD tarafından düzenlenen ve ev sahipliği yapılan bu toplantıların ve fuarın Türkiye’deki markaların dünyada tanınabilirliği açışından önemli fırsatlar yarattığını belirterek katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

10. Bayim olur musun? Fuarının ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan UFRAD Genel Başkanı ve aynı zamanda da İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı olan Doç.Dr. Mustafa Aydın, Günümüzde marka olmak perakendeciğin olmazsa olması haline geldi. Bir ülkeye girebilmenin tek yolu marka olmak, bizler UFRAD olarak Türk markalarının uluslararası olarak rekabeti için 1470 marka ile çalışıyoruz. Avrupa’da bu sayı ile birinci sıradayız” dedi. Yaklaşık 250 firmanın katıldığı fuarın 16 Eylül 2012 tarihine kadar devam etti ve fuarda dünyaca ünlü isimlerinde marka ve franchising ile ilgili çeşitli seminerler verildi.