info@ufrad.org         +90 212 599 17 84

UFRAD FRANCHISE AKADEMİ EĞİTİMLERİ

21. yüzyılın markalı perakendeciliğe yeni ufuklar kazandıran çağdaş işletme şekli ve Franchising sisteminin Türkiye’deki tek çatı örgütü olanUFRAD Franchising Derneği, 1991 yılından beri; ülke ekonomisi başta olmak üzere, sektörün sağlıklı büyümesine, ülkemiz yatırımcılarının markalaşmaya yönlendirilmesine, yerli markaların teşvik edilerek uluslararası pazarlarda yer edinmesine ve rekabet şansı yakalamalarına hissedilir katkılar sağlamaktadır. Dünyanın en köklü Franchising derneklerinden biri olan UFRAD, bugün sayıları 200’ü aşan uluslararası statüye sahip güçlü firmayı çatısı altında toplamış bulunmaktadır.

Yıllık 43 milyar $’lık ticari işlem hacmine sahip Türkiye’deki Franchising Sisteminin tek temsilcisi olan UFRAD, Franchise sisteminin ülkemizde doğru bir biçimde öğrenilmesini, temel kuralların belirlenmesini ve uygulanmasını sağlama, Türk hukuk sistemi içinde yerini bulmasıve sisteme güven duyulması için gerekli çalışmaları yapmak ve sistemin gelişmesi için bilgi kaynakları oluşturmaktadır.

UFRAD Franchise Akademi şimdiye dek üyelerini Franchise verme teknikleri konusunda eğitti, operasyonel eğitimleri firmalar kendileri verdiler. Ancak bu konuda genelde bir yetersizlik gözlemliyoruz. Yerli zincirlerin çok azı dünya çapında operasyon yapabiliyor, çoğu yerli zincir yabancı zincirler karşısında ticari performans açısından geride kalıyor.

Dünya çapında zincirlerde eğitimci olarak yetişmiş kişilerin deneyimini sektöre kazandırmak amacıyla bundan sonra pratik eğitimlere ağırlık vereceğiz. Önceden vermekte olduğumuz eğitimlere ilave olarak ihtiyaç duyulduğuna inandığımız tüm eğitimleri programa alacağız.

Bu şekilde yerli Franchising zincirlerimizin önemli bir eksiğini kapatacağımıza ve Türk markalarının dünyaya açılmasına katkıda bulunacağımıza inanıyoruz.

Sektörünün tek temsilcisi UFRAD Franchising Derneği, Türkiye’nin en çok tercih edilen Universitesi İstanbul Aydın Üniversitesi ve Sektörümüzün en yetkin danışmanlık firmalarından olan F&M işbirliği ile kurulan UFRAD Franchise Akademisi, 2006 yılından bu yana Franchise zincirlerinin ortak ve yöneticilerine sistem kurma eğitimi vermektedir.

Franchise sektörünün en temel ihtiyacı olan eğitimleri sektörün en yetkin eğitim portalından alarak büyük zincirler kendi eğitim sistemin kurma, büyüme aşamasındaki firmalar da eğitilmiş eleman bulma imkânı bulacaktır. Sektörden gelen yoğun talep üzerine Franchise Akademisi konusunda uzman isimlerle eğitim konularını çeşitlendirerek pratik konuları ve uygulamaları içeren workshop seminerlerini başlatmıştır.

Eğitmenler:

• FMA - Ahmet Murtezaoğlu – 30 yılı aşkın fast food deneyimi ile ekip ve yönetici eğitimlerini verecektir

• Hijyen Akademisi – Zafer Mumcular – 30 yılı aşkın tesis yönetimi deneyimi ile teknik eğitimleri verecektir

• CEG – Doç. Dr. Deniz Kaya – 20 yılı aşkın eğitimcilik deneyimi ile şirket yönetimi eğitimlerini verecektir

• F&M – Osman Bilge – 25 yılı aşkın franchise deneyimi ile franchise sistemi eğitimlerini verecektir

Yeni dönemde eğitimler birkaç başlıktan oluşan paketler halinde verilecektir. İki haftada bir, tam gün düzenlenmektedir. Çarşambaları fast food, Cumartesileri franchise eğitimleri ile katılımcılar İstanbul Aydın Üniversitesinden sertifika alacaklardır. Eğitimlerde sektörün genel ihtiyacı olan konular işelenecektir. Seminerin sonunda düzenlenen network kokteylinde sertifikalar dağıtımında katılımcılar ve sektör yetkilileri için benzersiz bir tanışma ortamı sağlanacaktır.

Eğitim programımız için tıklayınız.